BİZ KİMİZ

Yorum Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş., Maliye Bakanlığı Gelirler Başkontrolörlüğü görevinden ayrılan Naci Yüksel tarafından 1993 yılında kurulmuştur. Kurulduğundan bu güne genişleyen kadrosu ve aynı sektörde faaliyet gösteren kişi ve kurumlarla yürüttüğü çözüm ortaklıkları ile güçlenerek büyümesini sürdürmektedir.

Yorum olarak, mali müşavirlik ve bağımsız denetim lisanslarına sahip, deneyimli ve uzman kadromuz ile tüm sektörlerde, ulusal ve uluslararası tüm kurumlara vergi, bağımsız denetim, iş hukuku, ticaret kanunu, sosyal güvenlik, insan kaynakları ile ilgili konularda danışmanlık ve tasdik hizmetleri vermekteyiz.

Akademisyen kadromuz ile değişen mevzuat ve mesleki konularda genel eğitimler ve talep halinde şirket çalışanlarına ve yöneticilerine yönelik özel eğitimler düzenlemekteyiz.

Amacımız, müşteri memnuniyeti çerçevesinde, olası riskleri tespit ederek, problemlere daha oluşmadan ve müşteri odaklı kalıcı çözümler üretmektir.

Computerized Audit Programme (CAP)

Gelişmiş ülkelerde denetim faaliyetlerinin % 90’ı bilgisayar destekli denetim programları ile yapılmaktadır. Çünkü zaman ve bilgi değerlidir. Bu nedenlerle bizde çalışmalarımızda çağımızın bir gereği olarak en pratik yöntemlerle ve en kısa sürede sonuç almamızı sağlayan, bazı kamu kurumlarının da kullandığı, TUBİTAK destekli, uluslararası bir denetim programı olan Computerized Audit Programme (CAP)' ı kullanarak  bilgisayar ortamında hizmet sunuyoruz.

Hedefimiz, sahip olduğumuz bilgi birikimini paylaşarak birlikte geleceğe güvenli adımlarla yürümektir.

Biz Nasıl Yapıyoruz

Yorum olarak denetim çalışmalarımızı en az bir mali müşavir ve yardımcılarından oluşan denetim ekiplerimiz ile yürütmekteyiz. Geçici vergi dönemlerinden önce mükellef kurumun muhasebe birimi ile kararlaştırılan günlerde bizzat yerinde yapmaktayız.

Bilgisayar destekli denetim programı (CAP) kullanarak, alışılan metotlardan çok daha doğru, güvenli ve yüksek kalitede hizmet sunuyoruz. Böylece hizmet verdiğimiz firmaların muhasebe departmanlarının çalışmalarımıza ayırmak zorunda kalacağı zamanın da minimuma inmesini sağlıyoruz.

Ayrıca denetim çalışmalarımızda tespit edilen konularda sunduğumuz vergi planlamaları ile hizmetimize değer katmaktayız.

Tasdik ve danışmanlık hizmetlerimizde, ilke olarak sorunu oluşmadan öngörerek, çözmeyi tercih etmekteyiz.

Mevzuatı takip ederek, vergi ve diğer hizmet alanlarımızdaki değişiklikleri, müşterilerimize güncel olarak sirküler halinde duyurmaktayız.